ALTIN TEPSİYE TUR HEDİYE EDİLİR

Furkan Kaya      

20.03.2015 10:42

  

Beşiktaş’ın Avrupa macerası dün sona erdi. Öncelikle takımımıza dünkü Club Brugge maçına kadar yaşattıkları heyecan için teşekkür ediyorum. Elbette futbolda genel olarak tüm spor dallarında dün yaşanılan zafer ve hezimetlerin pek bir önemi yoktur. Mühim olan bugün neyi başarıp başaramadığınızdır. Belki de bu bir bakıma bu sektörün vefasız kısmıdır. Fakat hepimiz değerlendirmelerimizi maalesef bu yönde yapıyoruz.

Beşiktaş-Club Brugge karşılaşmasının çok kısa özetlememiz gerekirse, turu adeta altın tepsiyle rakibimize armağan ettik. Takımımız ilk yarıya iyi başlamıştı. Kontrollü ayağa paslarla rakip kalede pozisyon ararken daha ilk çeyrekte Beşiktaş defansının bariz hatasıyla rakip takımın ilk dakikalarda öne geçmesi içten bile değildi. Aslında Beşiktaş savunmasının arızası maçın başında kendisini göstermişti. Nitekim ilerleyen dakikalarda da bu hatalar rakip hücum oyunculara motivasyon sağladı.

İkinci yarının başında Motta’nın muhteşem vuruşuyla istediğimiz skoru yakalamıştık. Artık bundan sonra geriye yaslanmadan, fazla strese girmeden kontrollü, ayağa paslar ile oyunun hakimiyetinin bizde olması gerekiyordu. Dakikalar ilerledikçe Club Brugge daha çok Beşiktaş’ın üzerine gelecek, yakalayacağımız kontra atak pozisyonlar ile farkı arttırabilme şansını yakalayabilirdik. Lakin olmadı.

Uzun süren sakatlığı sonrası kalede Tolga Zengin tercihinin yapılması son derece yanlıştı. Her ne kadar Cenk’in kalede verdiği güven tartışılmaya açık olsa da, neticede Liverpool maçı dahil olmak üzere seri maçlarda kalede yer almış, defans bloğu ile uyum sağlamıştı. Böylesine final heyecanı maçında Tolga’nın kaleye geçmesi hem kendisi için büyük psikolojik yıkım oldu hem de çeyrek final oynayacak Beşiktaş basit goller ile elenmiş oldu.

Mustafa Pektemek’e değinmeden geçemeyeceğim. Elbette uzun bir sakatlık dönemi yaşadı fakat artık günümüz futbolunda form tutma süresi eskisi kadar uzun değil ve Mustafa bu konuda çok başarısız. Etkili bir forvet olabilmek için ayağınıza hakim olmanız kadar son vuruşlarda da etkili olmanız gerekiyor. Bu Mustafa Pektemek’te yok, olacak gibide değil.

Son olarak maçın hakemi adeta maçın 10. Dakikalarında Demba Ba’ya arkadan müdahalede bulunan Club Brugge oyuncusuna kırmızı kart göstermemek için düdüğünü çalmadı. Belki de maçın kaderini etkileyecek bir karar olacaktı. Ama büyük takım olmak gereğinde hakemi de yenmeyi gerektiriyor.

Artık Beşiktaş lige dönmeli ve bu maçı unutup Fenerbahçe derbisine hazırlanmalı. Çünkü bizim için kırılma maçı esas bu olacak.  

Haberi Paylaş:
(e-mail adresi görünmez)
x
 

  Lütfen e-posta ve şifrenizi giriniz.
 
  E-Posta :
  Şifre :


Üye olmak için tıklayınız.   Şifremi Unuttum !
Başkan'dan

YENİ YAPILAN BJK STADIMIZIN ARKA BÖLÜMÜNE Y.AÇIK TARAFINA 22 KATLI BİR İŞ MERKEZİ NEDEN YAPILAMAMIŞTIR.   

DEVLETTEN GEREKLİ İZİN ALINAMAMIŞTIR

PARA BULUNAMADIĞINDAN YAPILAMAMIŞTIR

YÖNETİM BU KONUDA GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERMEMİŞTİR

RAKİP KULUPLER BU KONUDA BASKI YAPMIŞTIR

YUKSEKLİĞİ FAZLA OLDUĞU İÇİN İZİN VERİLMEMİŞTİR

E.AÇIK BÖLÜMÜNE BUTİK OTEL PROJESİ İLE BERABER YAPILACAKTIR

FOTO GALERİ

Tüm fotoğraflar

VİDEOLAR

Tüm videolar
B.Deriş'in 10.09.2012 de Beyaz Tv DERİN FUTBOL programı konuşması
Şimdi İzle