Klişe derbi…

Puan tabelasındaki avantaj öncelikleri değitirir bazen. Çok anormal bulmuyorum. Buna güvenen uyurgezer Biliç aman atmayayım da yemeyeyim de diyerek çıkarmış takımı sahaya…

 Puan tabelasındaki avantaj öncelikleri değitirir bazen. Çok anormal bulmuyorum. Buna güvenen uyurgezer Biliç aman atmayayım da yemeyeyim de diyerek çıkarmış takımı sahaya…

 

Her iki takımda da futbol oynama iştahı zayıfken, mücadele iştahı daha fazla olan Beşiktaş’tı…

 

Daha maç başlamadan dünya çapında bir sağ bek olarak nitelendirdiğim Gökhan Gönül’ün oynayamayacak olması çok büyük bir işaretti. Tabi ki felsefi Biliç bunu da kaçırdı, Töre’yi o kanada alarak hantal vücutlu Mehmet Topuz’un karşısında maharetlerini göstermesini resmen engelledi.

 

Fenerbahçenin durumu öylesine kötüydü ki, Tolgay, Sosa, Töre ortasahada paslaşmalarıyla oyunu domine etti bir süre. Bunu dikine yapmayı düşünenin olmaması en büyük handikaptı.

 

Rakibin sorunları bizi pek bağlamaz belki ama, Emenike sorunsalı İsmail hocayı artık komik durumlara düşürüyor!

 

Tribünlerden yükselen dalga, sahaya ciddi şekilde yansıdı. Tüm bu işlerin içinde hiçbir kartın çıkmaması inanılır gibi değildi. Fırat Aydınus maç sonu açıklamalarına göre bunların hiçbirini görmemiş, duymamış…

Uzaydaymış o sırada kendisi herhalde. Diğer hakemlerde öyle. Siz ne iş yaparsınız arkadaş! Burada iyiniyetli olmanın, görmedi demenin imkanı yok. Fırat efendi, çıkaramadın o kırmızıyı. 

 

Türk futbol tarihinin kara lekelerinden biri olan Emre hakkında herkes konuşuyor, herkes yazıyor. Küfür, terbiyesizlik, hadsizlik… Arkadaş hala icraatta, ama maç esnasında bunlara karşı hareket etmesi gereken kişiler, yani hakemler sus pus. Neden korkuyorsunuz gelin anlatın ?

 

Maçın geri kalanında hocasız Fenerbahçe, saha içinden bir müdahale ile oyuna Diego’yu aldı, topla da daha fazla oynamaya başlar gibi oldu. Fakat her iki takımda futbol adına pek bir şey ortaya koyacak durumda değildi. Fiziksel olarak düşmeye başlayanın kalesine gol yakın diyorduk. Ciddi pozisyonları cömertçe harcayan takım Beşiktaş oldu. Olcay, Oğuzhan, Demba Ba ile kaçan gollere hem kaleci Volkan, hem tribünler inanamazken, atamayana atarlar klişesi akıllara geldi. Uzatma dakikalarında iki diri forvet bir uzun topta Ersan’ı yalnız yakalayınca, rahatça skoru getirdiler. Genç Günay bulduğu bu forma şansında şanssızlıkla karşı krşıya kalarak son dakika golüne engel olamadı. Maç sonu görüntülerinde kendisinin de üzüntüsü belli idi.

 

Beşiktaş’ta ciddi anlamda birşeyler ters gidiyor.

 

Cenk kardeşimizin sakat olduğu bana inandırıcı gelmiyor. Brugge maçında hakkı olan forma elinden alındı. Ciddi bir kaleci sorunu ile karşı karşıya kalacağımızı öngörüyorum.

 

Diğer bir sorun da stoperlerde, Sivok neden harcandı biri bana anlatsın. Sakatlığı geçmedi mi bu arkadaşın. 2 ay önce hastanede karşılaştım, kısaca sohbet ettim iyileştiğini sakatlık sorunun kalmadığını söylüyordu. Necip’ten stoper yaratma ısrarı nedir ? Franco’nun fiziksel yetersizliği aşikar değil mi ? Bir tek savaşçı Ersan var geride… Miloseviç diye bir arkadaş getirdiler, havaalanından direkt hastaneye çektiler arabayı.

 

Önceki günlerde, saha içinde takımı toparlayacak bir kaptanın eksikliğinden bahsetmiştim. Takım sporu yapanlar iyi bilirler, bu da çok önemli bir sorun.

 

Kısaca oyuna müdahale edemeyen bir hoca sebebi ile kaybedilen puanlara yenilerini ekliyoruz… Çok ararız bu günleri. Farkında mısınız bilmem ama Fikret beyin artık futbolla daha fazla ilgileneceğim demesi itibarı ile, Biliç hocanın uykusu daha da derinleşti.

 

Belli ki sezon sonu ‘’…..saydı’’ diye biten cümlelerimiz olacak.

 

Tahmin etmek zor değil. En başta da Fikret bey gelir, stadımız olsaydı diye…

 

Bu arada Brugge maçında ikinci golden sonra staddan ayrılmanı kimse unutmaz!

Böyle birine Başkan denmez! 

Haberi Paylaş:
(e-mail adresi görünmez)
x
 

  Lütfen e-posta ve şifrenizi giriniz.
 
  E-Posta :
  Şifre :


Üye olmak için tıklayınız.   Şifremi Unuttum !
Başkan'dan

YENİ YAPILAN BJK STADIMIZIN ARKA BÖLÜMÜNE Y.AÇIK TARAFINA 22 KATLI BİR İŞ MERKEZİ NEDEN YAPILAMAMIŞTIR.   

DEVLETTEN GEREKLİ İZİN ALINAMAMIŞTIR

PARA BULUNAMADIĞINDAN YAPILAMAMIŞTIR

YÖNETİM BU KONUDA GEREKLİ İLGİYİ GÖSTERMEMİŞTİR

RAKİP KULUPLER BU KONUDA BASKI YAPMIŞTIR

YUKSEKLİĞİ FAZLA OLDUĞU İÇİN İZİN VERİLMEMİŞTİR

E.AÇIK BÖLÜMÜNE BUTİK OTEL PROJESİ İLE BERABER YAPILACAKTIR

FOTO GALERİ

Tüm fotoğraflar

VİDEOLAR

Tüm videolar
B.Deriş'in 10.09.2012 de Beyaz Tv DERİN FUTBOL programı konuşması
Şimdi İzle